Top Ten

خبر ازدواج یکی از دوستانِ تاپ تِن ام را از فیس بوک فهمیدم؛ آن هم نه از پستی که خودش گذاشته باشد؛ از پستی که همسرش گذاشته  و او را هم تگ کرده بود. همسرش را می شناختم. از سالها قبل. حتی توی فیس بوک هم تا چند سال پیش دوست بودیم. اما … تنها کسی بود که در طول زندگی فیس بوکی ام «آنفرند» اش کردم. یک چیزی نوشته بود که احساس کردم کسی که اینطور فکر می کند نمی تواند حتی دوست فیس بوکی من باشد چه برسد به دوست واقعی. من خبر ازدواج را ساعت پنج صبح خواندم و بعدش دیگر نتوانستم بخوابم. تا عصر داشتم فکر می کردم که چه عکس العملی باید نشان بدهم به این خبر. عصر توی یک مهمانی برای دوستان جدیدم موضوع را تعریف کردم. یکی اشان گفت شاید جزو تاپ تن ات نبوده. همان موقع به حرفش عکس العمل نشان دادم اما… بعدا دیدم که اینکه کسی جزو ده دوست اولت باشد به سابقه دوستی ربطی ندارد. اینکه من کسی را از پانزده سال پیش بشناسم دلیل نمی شود که جزو ده دوست اولم باشد. تصمیم گرفتم لیست دوستانم را آپدیت کنم. دیدم که حداقل چهار آدم جدید اضافه شده اند که دوستیشان به اندازه همان دوستی های ده بیست ساله با ارزش و تاثیر گذار بوده برایم. توی یک لیست ده تایی نمی شود چهارده نفر را جا داد. حتما باید کسانی حذف شوند؛ شاید کسی که خبر ازدواجش را از فیس بوک فهمیدم در حالیکه اولین کسی بودم که ده سال پیش وقتی عاشق شد از دلتنگی هایش با من حرف زد. بیشتر رابطه ها به زمان و مکان وابسته اند. این چیزی است که پذیرشش خیلی سخت است اما… تنها راه است برای شروع دوستی های جدید و برای اینکه خاطرات خوب دوستی های قدیمی امان از ضربه های انتظارات و دلخوریهای امروز در امان بمانند.

این نوشته در تردیدها و دغدغه ها ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

10 پاسخ به Top Ten

 1. آیدین می‌گوید:

  دوستیهای واقعی که تو ف ب کمی مجازی میشن خیلی دستخوش کامنتها و…قرار میگیرن…شاید آدمها بی تعارف میتونن اونجا نظرشون رو بگن و شاید هم…..

 2. مسافر می‌گوید:

  وااای از این تاپ تن ها!
  همیشه ضربه ها رو از تاپ تن ها خوردم. اصلا بنظرم هرکسی که جز این گروه ” تاپ تن” نباشه می تونه دوست خوبی برای مدت زمان طولانی باشه.

  • عتیق می‌گوید:

   ولی من توی تاپ تن ام آدمهایی رو دارم که می تونم بگم تا الان ازشون هیچ ضربه ای نخوردم. بعد از شاید ده سال. امیدوارم که از این به بعد هم نخورم. ولی این واقعیته که هر چقدر کسی رو بیشتر دوست داشته باشی ضربه ای که ازش می خوری دردش برات شدیدتره.

 3. عسل می‌گوید:

  این جمله واقعا درسته: بیشتر رابطه ها به زمان و مکان وابسته اند. و چقدر خوب که هنوز می تونی دوستان جدیدی داشته باشی که اندازه قدیمی ها برات ارزش داشته باشن..

  • عتیق می‌گوید:

   شاید اون روزی که این پست رو نوشتم اینجوری فکر می کردم… ولی الان فکر می کنم که حتی در مورد این دوستان جدید هم باید یه مدت زمانی بگذره تا رابطه جا بیفته. تا اینکه بشه اصلا بهش بگی «دوستی». نمی دونم.

 4. زری می‌گوید:

  اوه عتیق جان ایکاش دوستی ها فقط به زمان و مکان وابسته بودند!
  ولی به هر حال اینکه آدم بتواند رابطه ها و لیس دوستهایش را آپدیت کند، خیلی خوب است. البته برای این کار مجبوریم منعطف تر باشیم.

  • عتیق می‌گوید:

   اون رابطه ای که به غیر از زمان و مکان به یه چیزهای دیگه ای هم وابسته باشه رو شاید دیگه نشه اسمش رو دوستی گذاشت. یعنی به نظرم دوستی باید بدون قید و شرط باشه. البته ممکنه که آدم توی رابطه با یه نفر همه چیزش رو بذاره ولی با اون دوست نباشه واقعا… ولی بر عکسش یعنی اینکه با یکی دوست باشی ولی در موردش شرط بذاری یه کم شاید بشه گفت عجیبه. یعنی حداقل من نمی فهمم.

 5. طاهره می‌گوید:

  آفتاب تابید و سبزه رست
  آفتاب پایید و سبزه سوخت.

دیدگاه‌ها بسته هستند.